Σομποτσίνσκι και η ανατροπή που έφερε τη νίκη στον ΠΑΣ Γιάννινα
Ο ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσε σημαντική νίκη στο εναρκτήριο ματς της 5ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Super League 2, επικρατώντας 2-1 του Καμπανιακού. Με μια ανατροπή που ήρθε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σομποτσίνσκι αποδείχθηκε καθοριστικός για την ομάδα της Ηπείρου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με το σκορ να ανοίγει από τον Φροσύνη στο 9’ για τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια, ο Μάντζης ισοφάρισε με ένα εκπληκτικό γκολ στο 35’. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε όταν ο Σομποτσίνσκι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 90+1’. Έτσι, ο ΠΑΣ Γιάννινα πλησίασε στους 2 βαθμούς την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Αναλυτικά, η βαθμολογία έπειτα από την 5η αγωνιστική του Α’ ομίλου είναι η εξής: 1. ΑΕΛ 12, 2. ΠΑΣ Γιάννινα 10 – 5αγ, 3. ΠΑΟΚ Β’ 8, 4. Μακεδονικός 7, 5. Καμπανιακός 6 – 5αγ, 6. Καβάλα 3, 7. Νίκη Βόλου 3, 8. ΠΟΤ Ηρακλής 2, 9. Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2, 10. Διαγόρας Ρόδου 2.

Πηγή: newsbomb.gr